Česká tištěná média vstupují na Internet v polovině 90. let
Český denní tisk se poprvé na Internetu objevil v roce 1995. Od 1. července tohoto roku měli již internetoví provideři volné ruce a trh s připojováním Internetu se začal rychle rozvíjet. Dal se tedy předpokládat i rychlý vývoj nástupu tištěných médií, které se budou chtít na Internetu prezentovat. V letech 1995 a 1996 však vydávaly internetové deníky jiné subjekty, byly to buď speciální internetové firmy, anebo samotní provideři. Jedním z nejčtenějších deníků té doby se stala Mladá fronta Dnes (MF DNES).
MAFRA 1998
V roce 1996 provozoval deník MF DNES server tzv. trafiky od společnosti Medea a MF DNES byla k nalezení i na speciálním tiskovém serveru Video on Line. Ten byl pod správou společnosti Czech On Line, který byl internetovým providerem. Oba dva zmiňované servery však na svých webech poskytovaly místo i jiným tištěným novinám. Lidé tedy mohli v on-line podobě číst i Lidové noviny, Mladý svět, nebo Svobodné slovo.
Webový portál iDnes.cz poprvé uvedlo do provozu vydavatelství MAFRA 12. ledna 1998. Letos, v roce 2018 tedy slaví dvacet let své existence. V roce 2008 měl iDnes již popularitu tak velkou, že do jeho útrob nahlíželo 64 procent čtenářů internetových tištěných médií. Za deset let působení na Internetu vydal 480 tisíc článků, mezi nimiž se objevilo i 1700 rozhovorů s různými tuzemskými i zahraničními osobnostmi. Na články lidé reagovali v počtu 3,6 milionu komentářů. Přitom začátky publikační činnosti nebyly lehké, v lednu 1998 se servery a síťová infrastruktura doslova zhroutily, nezvládly nápor uživatelského zájmu.
iDnes .cz v roce 1998 téměř nikdo neznal, zato dnes…
Dnes navštěvují stránky iDnes.cz přibližně 3 – 4 miliony lidí, což je více než 60 procent všech uživatelů Internetu v České republice. Editorka zpravodajské směny Ivana Kchimelová prohlásila, že v začátcích – na konci 90. let museli lidem zvaným do redakce vysvětlovat, co to vlastně iDnes je, a kde budou také články a informace zveřejněny. Dnes je situace samozřejmě jiná, málokdy se stane, že by někdo nevěděl, o co se jedná.